Zbrusu nová naučná stezka Silver A se otevírá ve zkušebním provozu!

Na Den dětí 1. června 2022 se na sezemické Mlynářce otevírá nová naučná stezka Silver A, která je určena pro všechny věkové kategorie. Obtížnost si zvolíte sami a po splnění všech sedmi úkolů si můžete dojít pro odměnu do Městské knihovny v Sezemicích.

„Tímto netradičním způsobem jsme se rozhodli připomenout si 80. výročí heydrichiády a významnou roli našeho rodáka Alfréda Bartoše, který byl součástí výsadku Silver A“, sdělil starosta města Sezemic Martin Staněk.

Právě Den dětí byl zvolen k uvedení této zbrusu nové stezky do zkušebního provozu.
Pokud chcete naučnou stezku absolvovat, stačí vám hrací karta. Tu si můžete vyzvednout v Městské knihovně či si ji sami stáhnout a vytisknout z městského webu www.sezemice.cz/naucna-stezka, kde najdete i další informace. Celá stezka obsahuje celkem sedm úkolů ve třech stupních obtížnosti. Na své si přijdou i sportovněji založení zájemci, na které na každém stanovišti čeká sportovní úkol, takže stezku můžete absolvovat i čtyřikrát.

Všechny úkoly jsou nainstalovány v parku Mlynářka. Ten tím dostává další způsob vyžití, a to nejen pro sezemické občany.

„Počítáme s širokou možností využití, zahrnující například i základní školy, které v rámci výuky budou chtít využít interaktivní prvek na čerstvém vzduchu“, nastínil Martin Staněk a doplňuje: „Projití stezky vám nezabere více než hodinu poklidným tempem.“

V rámci Dne dětí budou hrací karty připravené na akci přímo na Mlynářce.

Oficiální otevření stezky město Sezemice plánuje v druhé polovině června.

Naučná stezka