Sčítání lidu 2021 | Pomůžeme Vám

Nevíte si rady s formuláři při on-line sčítání lidu, domů a bytů v roce 2021? Nevíte co přesně vyplnit a kde informace získat? Jsme tu pro Vás, rádi Vám pomůžeme.

  • Kde – Městská Knihovna Sezemice
  • Kdy – od 06.04.2021 do 11.05.2021

Kontaktní osoba:

Petra Procházková:

  • 466 934 649
  • 737 420 924

Sčítací formulář obsahuje:

Osobní údaje – jméno, rodné číslo, číslo osobního dokladu vydaného Českou republikou (občanský průkaz, cestovní pas nebo doklady vydané cizincům, datum narození, a dále informace pro osobní část formuláře, například první bydliště po narození, informace o vzdělání či zaměstnání, údaje o domě či bytě, kde bydlíte, a o všech osobách, jež tam společně žijí. Ve sčítání je nutné uvést, zda bydlíte ve vlastním nebo pronajatém, na plochu bytu v metrech čtverečních, počet místností, vybavenost plynem a vodou a způsob vytápění. Ve formuláři se dále zjišťuje i první bydliště po narození a místo obvyklého pobytu rok před sčítáním, informace o nejvyšším ukončeném vzdělání, zaměstnání a místě pracoviště nebo školy.

Sčítání je povinné ze zákona č. 332/2020 Sb., o sčítání lidu, domů a bytů v roce 2021. Povinnost sečíst se mají všechny osoby s trvalým pobytem nebo přechodným pobytem nad 90 dnů a osoby, kterým byl u nás udělen azyl.

Povinnost sečíst se se nevztahuje pouze na cizince, kteří jsou v Česku na dobu kratší než 90 dnů (například turisté), a na cizince požívající diplomatické výsady a imunity.