PF 2020

Vážení a milí spoluobčané,

rok 2020 je za námi. Nebyl to jednoduchý rok. Máme za sebou bezpochyby náročné období. Bylo mnoho omezení, zákazů a opatření. Někteří museli ukončit své podnikání nebo skončili na úřadu práce. Jiní se naučili pracovat z domova. Děti zameškaly měsíce ve škole a nejedna rodinná dovolená byla zrušena. Vánoce a ukončení roku se nuceně obešly bez tradičních rodinných a pouličních oslav. Všichni si budeme pamatovat, že rok 2020 byl něčím jiný. Když se však ohlédněme zpět, musíme být pyšní sami na sebe, že jsme tento rok dokázali ve zdraví přežít. Rok 2020 se však v Sezemicích netočil jen kolem Covid-19. Aktivně jsme pokračovali v rekonstrukci parku Mlynářka. Vybudovali jsme skatepark a zajistili tak prostředí pro trávení volného času vám i vašim dětem. Zrekonstruovaly se chodníky hlavního tahu na Pardubice v ulici Mezi Mosty.

Rok 2020 nás také i mnoho naučil. Naučil nás držet při sobě, pomáhat jeden druhému a to nezištně, být trpělivý, naučil nás semknout se a dívat se kolem sebe. Naučil nás respektu. Naučil nás vážit si přírody, protože ta jediná nám vždy zůstala otevřena. Naučil nás, že jistoty, které jsou dnes, zítra být nemusí, ale když se semkneme, společně to zvládneme. Naučil nás, že rodina a přátelé jsou ty nejdůležitější články v našem životě.

Je tu rok nový, rok 2021. Ač si vzal něco z minulosti a začal striktně, světlo na konci tunelu je blíž. Věřím, že brzy bude lépe, nebude to zítra, ani pozítří, ale věřím, že ten rok 2021 to dokáže a opět se naše životy vrátí do normálu.

Do nového roku 2021, vážení a milí spoluobčané, Vám přeji mnoho zdraví, protože to je nejdůležitější a vždy na prvním místě, rodinu a přátele, kteří při vás budou stát při všech vašich životních rozhodnutí, mnoho sil, naději a víru v lepší zítřky. Věřím, že společně vše zvládneme.

Váš starosta, Martin Staněk