Ztracení psi

Jak postupovat při ztrátě svého psa?

  1. Ztrátu psa nahlásit na Městské policii Sezemice (tel.: 156, 602 413 250), popř. na městský úřad, na veterinách, v útulcích (www.utulekpardubice.estranky.cz, tel.: 737 582 253, 732 631 789.
  2. V rámci možností zadat okamžitě na internet (i prostřednictvím známých), nejlépe alespoň s 1 fotkou psa. Je dobré uvést, zda má obojek, známku, tetování, popř. čip.

Jak postupovat při nálezu cizího psa?

  1. Nález psa nahlásit na Městské policii Sezemice(tel.: 156, 602 413 250), popř. na městský úřad, v okolních útulcích, na veterinách.
  2. Přesto, že budete ochotni poskytnout pejskovi nový domov, je dobré s ohledem na jeho původního majitele (pokud se nejedná např. na první pohled o zanedbaného pejska, na kterém je vidět, že nepochází z dobrých podmínek) tento nález v rámci možností zadat okamžitě na internet (i prostřednictvím známých) nejlépe alespoň s 1 fotkou psa, datem a místem nálezu. Je dobré uvést, zda má obojek, známku, popř. tetování.

Nepodceňujte nahlášení ztráty svého psa nebo nahlášení nálezu psa!!!

I Vám se pes může někdy ztratit a neinformováním o ztrátě či nálezu již nemusí mít majitel šanci se se svým psem setkat!!!