ČSÚ bude zjišťovat životní podmínky domácností

Český statistický úřad bude na území Sezemic – konkrétně v ulicích Českých Bratří, Havlíčkova, Jungmannova a Tyršovo náměstí, v období od 3. února do 23. června 2024, provádět statistické šetření s názvem Životní podmínky 2024.

Jedná se o šetření, které získává informace o bydlení, pracovní aktivitě a názorech na životní podmínky domácností. Šetření probíhá každoročně a týká se území celé České republiky. Zjišťování se stejným obsahem se koná v dalších 33 evropských zemích a jeho smyslem je dlouhodobě získávat srovnatelná data o sociální situaci jejich obyvatel.

Tazatel Českého statistického úřadu se při návštěvě náhodně vybraných domácností prokáže průkazem tazatele ČSÚ, průkazem zaměstnance Českého statistického úřadu a případně svým občanským průkazem.

Oprávněnost návštěvy tazatele je možno ověřit na internetových stránkách ČSÚ na tomto odkazu: https://www.czso.cz/csu/czso/overeni-tazatele.

Dále na pracovišti KS ČSÚ v Pardubicích na telefonním čísle 703 462 104.

Více informací k šetření lze získat v odkazu: https://www.czso.cz/csu/vykazy/vyberove_setreni_prijmu_a_zivotnich_podminek_domacnosti.