Hlášení městského rozhlasu 24.10.-27.10.2022

Město Sezemice ve spolupráci s firmou SmP – Odpady a.s. provede svoz odpadů ze zahrad v sobotu 5.  a 12.listopadu. Bližší harmonogram bude vyhlášen příští týden.

 

 

 

Sociální komice města Sezemice informuje občany, že provede humanitární sbírku oblečení, lůžkovin, peří, domácích potřeb a hraček.

Sběr se uskuteční v kulturním sále radnice

v sobotu 05.listopadu 2022 od 7:30 do 14:00 hod.

 

Informujeme občany, že v Lukovně byl zahájen prodej kaprů z rybníka Špaček.  Otevřeno je každý pátek od 14 do 17 hodin nebo po domluvě na tel. Čísle 606 222 507.

 

Český rodinný podnik Z Přírody přijede prodávat ovocné stromky a keře prémiové kvality za velice příznivé ceny. Sazenice ovocných stromků jsou 2-3 roky staré. Všechny stromky jsou vhodné pro podzimní výsadbu.

K prodeji na místě budou různé druhy ŠVESTKY, zimní i letní JABLONĚ A HRUŠKY, ranné i pozdní MERUŇKY, odolné BROSKVE, RYNGLE, VIŠNĚ a  TŘEŠNĚ srdcovky, stromkový i keřový RYBÍZ a ANGREŠT bez bodláků. Dále budou v nabídce mrazuvzdorné KANADSKÉ BORŮVKY a velkoplodé MALINY.

Ovocné stromky a keře jsou určeny pro vysazení ve vaší oblasti pro podzimní výsadbu. Součástí prodeje je i odborné poradenství. Ceny od 50 do 200 Kč za kus. Prodej se uskuteční ve čtvrtek 27. října od 16.30 do 17.00 u prodejny JIP.

 

Město Sezemice Vás srdečně zve na Procházku k Velkému Akvaduktu. Pojďte se s námi v pátek odpoledne projít a podívat se na tuto naši významnou technickou památku. Letos uplyne 130 let od jejího prvního napuštění. Zájemcům ukážeme i malý sezemický akvadukt. Sejdeme se u skautské klubovny na hřišti tento pátek, 28.října v 15 hodin.